IT Security Specialist (Processes & Guidelines)

Věříme, že naše banka je jiná než ostatní. Potřeby každého z našich klientů vnímáme individuálně. Proto nenabízíme bankovní produkty, ale řešení, která pomáhají našim klientům k úspěchu a růstu. Nenastavujeme pravidla a procesy, které vyhovují nám, ale necháme klienty, aby si sami vybrali to, co potřebují. Věnujeme se především firemním klientům. Náš standard není určován trhem, ale vytváříme jej sami. Nabízíme individuální přístup díky efektivní týmové práci.
Jsme Expobank. Staňte se součástí našeho týmu.

Náplň práce

Expobank v současné době výrazně posiluje své schopnosti v oblasti kybernetické bezpečnosti. Mimo jiné vylepšujeme řadu interních procesů pro nejrůznější oblasti informační bezpečnosti a zavádíme mnoho nových.
Do našeho nově budovaného security týmu proto hledáme pečlivého a svědomitého kolegu či kolegyni, které baví mít věci jasně popsané, ví jak mít pořádek v procesech a dokumentaci, vyžívají se ve studiu směrnic a standardů a nejsou jim cizí pojmy jako analýza rizik či klasifikace aktiv.

Co budeš především dělat?

  • Staneš se majitelem všech interních směrnic z oblasti informační bezpečnosti, budeš je spravovat a udržovat aktuální
  • Budeš se starat o naši interní analýzu IT rizik, sledovat změny v našem prostředí a promítat je do ní tak, abychom ji měli stále aktuální
  • Budeš udržovat aktuální seznam našich informačních aktiv včetně jejich klasifikace
  • Budeš sledovat oběh informací a dokumentů v bance a dohlížet na to, že je s nimí správě zacházeny z pohledu ochrany informací
  • Budeš mít přehled o tom, kdo jsou uživatelé našich interních systémů a kontrolovat, zda mají ke své práci ta správná oprávnění

Předpoklady pro tuto pozici

  • Zkušenost s tvorbou a správou interních směrnic či obdobné dokumentace
  • Svědomitost a pečlivost, samostatnost
  • Znalost IT/bezpečnostních standardů (ISO 27000, ITIL, COBIT) výhodou
  • Znalost bankovního prostředí a související regulace výhodou
  • Minimálně středoškolské vzdělání - IT zaměření výhodou
  • Přehled v oblasti IT technologií
  • Středně pokročilá znalost angličtiny (min. B2)

Nabízíme:

  • Samostatnou pozici v nově budovaném týmu s dobrou atmosférou
  • Odpovídající finanční ohodnocení včetně zaměstnaneckých výhod
  • Možnost dalšího vzdělávání a odborného rozvoje
  • Příjemné pracovní prostředí nové administrativní budovy (metro Pankrác)

Informace o pozici

Místo pracoviště

Praha

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Požadované jazyky

Čeština (výborná), Angličtina (pokročilá)

Benefity

Příspěvek na penzijní/životní připojištění, flexibilní začátek/konec pracovní doby, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, zdravotní volno/sickdays